НАЗК припиняє перевірки в “Укравтодорі” та “Енергоатомі”

2 Листопада 2020, 12:16

Національне агентство з питань запобігання корупції припиняє перевірки в "Укравтодорі", "Енергоатомі", у Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами та Секретаріаті Уповноваженого ВРУ з прав людини. Проведення вказаних перевірок припиняється до законодавчого врегулювання цього питання. Про це у понеділок, 2 листопада, повідомляє пресслужба НАЗК.

 

Як зазначається, відповідно до рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року №13-р/2020 НАЗК позбавлено права проводити перевірки організації роботи із запобігання і виявлення корупції.

 

Голова НАЗК Олександр Новіков заявив, що це ще один із наслідків, які завдало рішення Конституційного Суду антикорупційній інфраструктурі в Україні.

 

"У цих установах ми мали перевірити умови захисту викривачів, підготовку та виконання антикорупційних програм і канали повідомлення про можливі факти порушень Закону "Про запобігання корупції", – сказав він.

 

Окрім того, додатково, до кінця 2020 року НАЗК мали провести планові перевірки у:

  • Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Національному агентстві України з питань державної служби;
  • Рахунковій палаті України.

Як повідомлялося, Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) розпочало публікацію переліку осіб – як чинних, так і колишніх посадовців, – які уникнуть відповідальності за декларування недостовірних відомостей внаслідок резонансного рішення Конституційного Суду від 27 жовтня.