НАЗК наполягає на позбавленні волі за брехню у декларації на понад один мільйон гривень

26 Листопада 2020, 14:01

Для ефективного запобігання корупції необхідно запровадити позбавлення волі за умисне зазначення недостовірних відомостей у декларації на понад один мільйон гривень .Про це повідомляється на сайті НАЗК.

 

"НАЗК наголошує: ефективне запобігання корупції можливе лише за умови, якщо нова стаття Кримінального кодексу передбачатиме можливість позбавлення волі за умисне недостовірне декларування на суму понад 1,051 млн грн (500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 01.01.2020)", – пишуть у повідомленні.

 

У НАЗК наголосили, що покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірні дані в деклараціях – це ефективний інструмент запобігання корупції.

 

"Усвідомлюючи можливу відповідальність, посадовці мають конкретну мотивацію для доброчесного заповнення декларації. Наявність відповідальності лише у вигляді штрафу жодним чином не лякатиме корупціонерів – вони цілком зможуть оплатити його за рахунок коштів, отриманих недоброчесним шляхом", – додають у повідомленні.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційною кримінальну відповідальність за неправдиві дані в деклараціях та скасував низку повноважень НАЗК. Внаслідок цього рішення НАЗК закрило реєстр е-декларацій. 

 

29 жовтня Кабмін ухвалив розпорядження, яким зобов'язав НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їхньої спецперевірки. 

 

 

Позначки: