Назарбаєв запропонував перенести штаб-квартиру ООН в Азію

28 Вересня 2015, 23:02

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, виступаючи на ювілейній сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, запропонував передислокувати штаб-квартиру Організації в Азію.

Назарбаєв нагадав, що 70 років тому, коли замість Ліги націй в Женеві створювалася Організація Об'єднаних Націй, було вирішено розмістити її штаб-квартиру в Нью-Йорку.

"Це було пов'язано з тим, що в той час зросла роль західної півкулі в міжнародних справах. Центр розвитку світу перемістився зі старого світла в новий. З Європи в нову точку глобального зростання – США, Нью-Йорк. З тих пір багато чого змінилося, і світ став іншим ", – сказав президент Казахстану.

"У 21 столітті центр розвитку зміщується в Азію – найбільший континент світу, де живе 2/3 населення планети, зосереджені величезні ресурси. Потужний ривок позначив нову реальність у глобальних процесах. Важливо використовувати цей історичний шанс, щоб надати нового імпульсу взаємовідносинам держав з урахуванням цього процесу. Тому пропоную подумати про переведення штаб-квартири ООН в Азію ", – сказав Назарбаєв.

Крім того, він запропонував створити наднаціональну світову валюту.

"Боротьбу з глобальною кризою необхідно почати з наведення порядку емісії та обігу нових резервних валют, які зараз не відповідають критеріям законності, демократичності, конкурентності, ефективності та міжнародного контролю", – сказав Назарбаєв.

За словами президента Казахстану, актуальні питання світового порядку денного – тероризм, руйнування держав, міграція та інші негативні явища – є наслідками економічної кризи, бідності, безграмотності і безробіття.

"У 21 столітті світу потрібні фінансові інструменти нової якості. Необхідно об'єднати зусилля країн-членів ООН з розробки наднаціональної світової валюти, що відповідає цілям і завданням глобального сталого розвитку та процвітання", – підкреслив він.

Як відомо, у цей час у Нью-Йорку відбувається 70-та Генеральна асамблея ООН. 

Під час виступу президент Франції виступив за розширення Радбезу ООН та обмеження застосування права вето.