Навчання українських військових у 2015 році: від Чорного моря до Португалії

1 Квітня 2015, 12:02

Українсько-американське навчання «Фіарлес Гардіан-2015» (Fearless Guardian-2015)

Мета навчання: удосконалення рівня бойової підготовки військовослужбовців Збройних Сил України та Національної гвардії України за стандартами НАТО, обмін досвідом та практичне виконання завдань щодо планування, всебічного забезпечення та проведення спеціальних операцій.

Тип: командно-штабне навчання із залученням військ.

Район проведення: Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський район, Львівська обл.).

Загальна чисельність учасників навчання складатиме до 2200 військових. Представництво Збройних сил України складатиме до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою. Також візьмуть участь до 1000 військових Нацгвардії з озброєнням і технікою. Від Збройних сил США планують залучити до навчань до 1000 військовослужбовців, також з озброєнням і військовою технікою.

Термін проведення: до 240 діб, березень-листопад 2015 року.


Українсько-американське навчання «Сі Бриз-2015» (Sea Breeze-2015)

Мета навчання: відпрацювання взаємодії органів управління сил різних родів під час планування і проведення міжнародної операції зі встановлення миру.

Тип: командно-штабне навчання із залученням військ.

Райони проведення: акваторія Чорного моря, полігони Збройних сил України, військові аеродроми «Шкільний» (м. Одеса), «Кульбакіно» (м. Миколаїв), «Чорнобаївка» (м. Херсон), посадкові майданчики Тендрівської коси (м. Очаків) та острова Первомайський, Міжнародний аеропорт «Одеса», Одеський морський торговельний порт, морський торговельний порт «Южний» (м. Одеса), військовий порт м. Очаків (Миколаївська обл.).

Загальна чисельність учасників навчання – до 2500 військових. Зокрема, Збройні сили України нададуть для навчань до 1000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до дев’яти кораблів, до восьми літаків та вертольотів та до 50 одиниць колісної техніки. Державна прикордонна служба України надасть до 10 патрульних катерів. Представництво ЗС США складатиме до 1000 військових з озброєнням і військовою технікою, до п’яти кораблів, до двох підводних човнів, до шести літаків та вертольотів та до 40 одиниць колісної техніки. Окрім того, члени НАТО та держави-учасниці програми «Партнерство заради миру» надішлють до 500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до шести кораблів, до трьох підводних човнів, до шести літаків та вертольотів та до 10 одиниць колісної техніки.

Термін проведення: до 25 діб, червень-жовтень 2015 року.


Українсько-американське навчання «Сейбер Гардіан/Репід Трайдент-2015» (Saber Guardian/Rapid Trident-2015)

Мета навчання: набуття практики в плануванні та проведенні миротворчих операцій у складі багатонаціональних штабів, підвищення рівня взаємодії з підрозділами Збройних сил інших країн.

Тип: командно-штабне навчання із залученням військ.

Район проведення: Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський район, Львівська обл.).

Загальна чисельність учасників навчання до 2100 військових. Збройні сили України надішлють для навчань до 1000 військовослужбовців з озброєнням та військовою технікою. Збройні сили США – до 500 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до трьох літаків та до шести вертольотів. Інші члени НАТО та держави-учасниці програми «Партнерство заради миру» нададуть до 600 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою, до двох літаків та до чотирьох вертольотів.

Термін проведення: до 25 діб, липень-жовтень 2015 року.


Українсько-польське навчання авіаційних підрозділів «Безпечне небо-2015» (Bezpieczne Niebo-2015).

Мета навчання: підвищення рівня взаємодії між авіаційними підрозділами Повітряних сил Збройних сил України та Республіки Польща в організації та проведенні операцій із забезпечення безпеки повітряного простору під час підготовки та виконання спільних завдань у регіоні колективної безпеки.

Тип: тактичне навчання.

Райони проведення: повітряний простір України, аеродроми Повітряних сил Збройних сил України.

Загальна чисельність учасників навчання до 350 військових, зокрема від Збройних сил України до 250 військовослужбовців, до 10 літаків, один вертоліт, а від Збройних сил Польщі – до 100 військовослужбовців та до восьми літаків.

Термін проведення: до 14 діб, липень-жовтень 2015 року.


Українсько-польське навчання підрозділів військової поліції «Правопорядок-2015»

Мета навчання: підвищення взаємодії між підрозділами військової поліції Збройних сил України та Польщі під час участі в операціях з підтримання миру та безпеки, набуття практичних навичок щодо виконання спільних спеціальних завдань.

Тип: тактичне навчання.

Район проведення: Міжнародний центр миротворчості та безпеки (с. Старичі, Яворівський район, Львівська обл.).

Загальна чисельність учасників навчання до 100 військових. Обидва учасники нададуть по 50 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою.

Термін проведення: до 7 діб, вересень-листопад 2015 року.


Фінансування усіх вказаних навчань відбувається за єдиною схемою, в якій Україна оплачує митно-брокерські послуги, проживання, харчування учасників навчання, польові витрати під час проведення навчань, а також закупівлю пального для потреб Збройних сил України, Національної гвардії України та інших українських учасників. Водночас, країни партнери фінансують транспортування особового складу до місця проведення навчання та у зворотному напрямку, закупівлю пального для потреб своїх підрозділів, проживання та харчування особового складу.


Окрім того, указом президента затверджено план участі українських військових у багатонаціональних навчаннях за кордоном.

Багатонаціональне навчання військ зв’язку «Коалішин Ендевор/Комбайнд Ендевор-2015» (Coalition Endeavor/Combined Endeavor-2015)

Мета навчання: координація та підвищення навичок підрозділів зв’язку та радіо-електронної розвідки.

Місце проведення: Німеччина.

Загальна чисельність представників України – до 40 військових Збройних сил.


Багатонаціональне навчання «Кленова арка-2015» (Maple Arch-2015)

Мета навчань: за інформацією Міноборони, проведення навчань серії «Кленова арка» є важливим елементом у створенні та діяльності литовсько-польсько-української миротворчої бригади.

Тип: комендно-штабне навчання.

Місце проведення: Литва.

Загальна чисельність українського представництва – до 120 військових Збройних сил. Також у навчаннях візьмуть участі військові з Канади, Литви та Польщі.


Навчання держав чорноморського басейну «Морський щит-2015» (Sea Shield 2015)

Мета навчань: підвищення навичок та координації у боротьбі з підводними човнами потенційного противника.

Тип: тактичне навчання.

Місце проведення: акваторія Чорного моря.

Загальна чисельність українського представництва складатиме до 500 військових. Також анонсували участь одного українського корабля та одного літака.

Які саме інші держави візьмуть участь у навчаннях наразі не повідомляли.


Міжнаціональне навчання інженерних підрозділів «Світла лавина-2015» (Light Avalanche-2015)

Мета навчань: тренування у боротьбі з повенями у басейні річки Тиси, акваторія якої об'єднує чотири країни – Україну, Словаччину, Угорщину та Румунію.

Місце проведення: Угорщина. Щороку навчання проходить на території однієї з чотирьох країн учасниць.

Загальна чисельність українського представництва цьогоріч складатиме до 30 військових Збройних сил.


Міжнаціональне навчання «Коммон Челленж-2015» (Common Challenge-2015)

Мета навчань: підвищення навичок боротьби проти тероризму.

Тип: сертифікаційне навчання.

Місце проведення: Німеччина. У попередні роки навчання проводили країни «Вишеградської четвірки» (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), а також Болгарія. Цьогоріч навчання проведуть у рамках більшого навчання НАТО за участі бойової тактичної групи ЄС та України.

Загальна чисельність українського представничцтва – до 60 військових Збройних сил.


«Трайдент Джанчер-2015» (Trident Juncture 2015)

Мета навчань: підготовка та перевірка Сил реагування НАТО (NATO Response Force), груп високої готовності та високого рівня технологічної спорядженості у складі наземних, морських та авіаційних підрозділів, які здатні швидко розгорнутися на місцях, де існує така необхідність.

Тип: сертифікаційне навчання.

Місце проведення: Італія, Іспанія, Португалія.

Термін проведення: 40 днів. З 28 вересня по 6 листопада 2015.

Загальна чисельність представників України – до 50 віськових Збройних сил. Загалом у навчаннях візьмуть участь до 25 тис. військових різних країн.


Окрім того, передбачені навчання тренувальних груп військової поліції в Німеччині, де візьмуть участь до 30 військових Збройних сил.