Навального отруїли речовиною з групи «Новічок» – Берлін

2 Вересня 2020, 17:15

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок». Про це повідомляється на сайті німецького уряду у середу, 2 вересня.

 

Зазначається, що спецлабораторія збройних сил Німеччини провела токсикологічний аналіз проб. Експерти встановили сліди речовини групи «Новічок», їхні висновки не підлягають сумніву.

 

Берлін вимагає від Росії пояснень і рішуче засуджує напад. Зазначається, що Міністерство закордонних справ повідомить посла Росії про результати розслідування.

 

Також, Німеччина повідомить партнерів по Євросоюзу і НАТО про результати аналізів Навального і обговорить з ними відповідну спільну реакцію.

 

Зауважимо: 20 серпня Навального госпіталізували  з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна. Нині Навальний перебуває у клініці «Шаріте».

 

Також нагадаємо, у Солсбері (Велика Британія) у 2018 році за допомогою нервово-паралітичної речовини «Новічок» намагалися отруїти російського екс-шпигуна Сєргєя Скрипаля та його дочки Юлії. «Новічок» на дверну ручку їхнього будинку нанесли співробітники Головного розвідувального управління Росії Анатолій Чепіга (псевдонім – Руслан Боширов) та Олександр Мішкін (Олександр Петров).