Нацрада вирішила позапланово перевірити телеканал ZIK

5 Вересня 2019, 17:38

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу ZIK (ТРК "МІСТ ТБ") у зв'язку з відсутністю мовлення. Це рішення підтримали всі шестеро членів Нацради, присутні на засіданні 5 вересня.

 

"Моніторингом Національної ради зафіксовано відсутність супутникового мовлення цього телеканалу за параметрами, вказаними в його ліцензії. Всі телеканали зобов'язані виконувати вимоги законодавства, умови ліцензії. Тому ми зобов'язані провести позапланову перевірку телеканалу ZIK", – пояснив член Нацради Сергій Костинський.

 

За результатами моніторингу супутникового мовлення, від 27 серпня 2019 року регулятор зафіксував відсутність мовлення ZIKу за параметрами, вказаними в ліцензії. Це є ознакою порушення вимог закону "Про телебачення і радіомовлення".

 

Окрім того, регулятор задовольнив заяви двох юридичних осіб ТОВ – ТРК "МІСТ ТБ" і ТОВ "Телерадіокомпанія "Нові комунікації", які мовлять під логотипами ZIK і "Z ZIK", що стосувалися зміни кінцевого бенефіціарного власника.

Зокрема, у супутникових ліцензіях обох юросіб і ліцензії на багатоканальне загальнонаціональне телебачення телемережі МХ-3 телерадіокомпанія "Нові комунікації" кінцевим бенефіціарним власником вказаний Тарас Козак.

 

Як повідомлялося, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії для телеканалу NewsOne за мову ворожнечі в ефірі.