Нацрада вирішила оштрафувати канал “НАШ” за інтерв’ю Гордона з Азаровим

Акценти
9 Січня 2020, 18:09

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення оштрафувати ТОВ "Наша Прага" (логотип "НАШ") на 105,625 тис. грн через висловлювання екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова в передачі "Гордон". Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна"

 

Відповідне рішення члени Нацради ухвалили на засіданні 9 січня.

 

"За результатами перевірки, ми зафіксували поширення висловлювань, які мають ознаки порушення ліцензіатом вимог ч.1 ст.28 закону України "Про інформацію", а також абз.3, 4 і 9 ч.2 ст.6 та пунктів "а" і "в" ч.1 ст.59 закону України "Про телебачення і радіомовлення", – сказав член Нацради Сергій Костинський під час засідання.

 

Він, зокрема, зазначив, що висловлювання екс-прем'єра в інтерв'ю є спотворенням інформації, навмисною підміною понять, а також поширенням необ'єктивної інформації.

 

"Ми зафіксували висловлювання Азарова, де він представив свою думку про ситуацію, яка сталася на майдані Незалежності в 2014 році: "Потім я став переконуватися, що цей стихійний спочатку протест, почав перероджуватися в змову проти уряду. І потім це вилилося в державний переворот зі зміною системи влади". Далі він каже: "У пам'яті тих жертв, тисяч людей, які загинули внаслідок розгорнутого і спровокованого Майданом конфлікту на південному сході". Тобто він говорить, що це не військова агресія з боку Російської Федерації, а конфлікт…", – пояснив Костинський.

 

Нацрада зобов'язує ТОВ "Наша Прага" протягом місяця привести свою діяльність до вимог законодавства.

 

Нагадаємо, 20 грудня Нацрада з питань телебачення і радіомовлення призначила ТОВ "НАШ 365" (супутниковий телеканал "НАШ") позапланову перевірку

 
90