Нацрада призначила перевірку «112 Україна» через трансляцію російського мультфільму

23 Квітня 2020, 13:37

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу «112 Україна» за трансляцію мультфільму «Необыкновенное путешествие Серафимы» російського виробництва. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні в четвер, 23 квітня, передає «Укрінформ».

 

«За результатами моніторингу мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія «112-ТВ» за 19 квітня 2020 року зафіксовано демонстрування о 13:05 анімаційного фільму «Необыкновенное путешествие Серафимы», виробник: Російська Федерація, 2015 рік… за участю Олександра Михайлова (російський актор озвучив у мультфільмі персонажа Серафима Саровського, що є одним із найшанованіших у Росії православних святих, – ред.), прізвище якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці… Це є ознакою порушення закону «Про телебачення і радіомовлення» – сказав відповідальний секретар Нацради Юрій Зіневич.

 

Крім того, Нацрада призначила позапланову перевірку супутникового «КРТ» через трансляцію передач із висловлюваннями, що містять заклики до порушення конституційного ладу та розпалювання ворожнечі.

 

Нагадаємо, раніше Медіарух, Незалежна медійна рада та медійні громадські організації висловили обурення трансляцією телеуроків під час карантину, серед інших мовників, також і на каналах NewsOne, 112 і ZIK.