Нацрада призначила перевірку 1+1 через мапу України без Криму

22 Травня 2020, 12:30

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на звернення Служби безпеки призначила позапланову перевірку «Студії 1+1» (логотип «1+1»). Про це повідомляється на сайті Нацради у четвер, 21 травня.

 

Телеканал у випуску новин ТСН показав карту України без окупованого Криму.

 

«Моніторингом 13 квітня зафіксовано розміщення у випуску новин «ТСН», у сюжеті «Обвал цін» (о 20:25), мапи України без окупованої Автономної Республіки Крим із посиланням на карту нашої країни, оприлюднену на інтернет-сторінці міжнародної організації Nord Pool Spot. Це – енергетична європейська біржа, яка здійснює продаж електроенергії в країнах Європи (Норвегія)», – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, цей факт є ознакою порушення вимог пунктів а) та в) частини першої статті 59 ЗУ «Про телебачення і радіомовлення», якими телерадіоорганізацію зобов’язано дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії і поширювати об’єктивну інформацію.

               

Перевірка компанії відбудеться після карантину.

 

Нагадаємо, 23 травня стало відомо, що Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу «112 Україна» за трансляцію мультфільму «Необыкновенное путешествие Серафимы» російського виробництва.