Нацрада оштрафувала одну з радіокомпаній за порушення мовних квот

8 Листопада 2018, 15:23

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала ТОВ "Телерадіокомпанія "Радіо-Ера"(позивні "Радіо НВ") на майже 350 тис. гривень за порушення вимог законодавства про частку україномовних пісень в ефірі. Про це повідомляють у прес-службі Нацради.

 

"Національна рада під час засідання 8 листопада розглянула результати перевірки ТОВ "Телерадіокомпанія "Радіо-Ера", м. Київ (позивні "Радіо НВ") і застосувала до мовника санкцію "стягнення штрафу" через порушення квоти пісень державною мовою і мовами Європейського Союзу", – йдеться в повідомленні.

 

За даними Нацради, позапланова перевірка "Радіо НВ", проведена на підставі моніторингу, здійсненого 12 серпня на частоті 96,0 МГц у Києві, засвідчила, що мовник порушив цю норму, оскільки частка пісень державною мовою у проміжку часу між 15.00 та 22.00 становила менше 25%, а саме – 17%. Крім того, частка пісень мовами Європейського Союзу становила менше 60%, у тому числі протягом доби – 49%; – у проміжку часу між 07.00 та 14.00 – 46%; у проміжку часу між 15.00 та 22.00 – 58%.

 

"Такі порушення є підставою для застосування санкції "стягнення штрафу" згідно з частиною 11 статті 72 Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Розмір штрафу становить 5% загальної суми ліцензійного збору. Відповідно "Радіо НВ" має сплатити до державного бюджету 349 449, 49 грн у 30-денний термін з дня повідомлення Національною радою про ухвалене рішення”, – пояснили у раді.

 

Як повідомлялося, починаючи з 8 листопада набуває чинності третій етап запровадження українських квот на радіо.

 

 7 листопада Тернопільська обласна рада встановила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території області.

 

 Львівська обласна рада 18 вересня та  Житомирська облрада  26 жовтня ввели на території своїх областей тимчасову заборону (мораторій) на публічне використанняросійськомовного  культурного продукту. 

 

22 жовтня голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що у проект Закону про мову будуть внесені внесені поправки щодо перехідного періоду або впровадження квот на період переходу друкованих ЗМІ на українську мову.

 

З 13 жовтня 2017 року в Україні набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні.

 

 З листопада 2017 року в Україні набув чинності закон про підвищені мовні квоти на радіо.