Нацрада через суд вирішила скасування ліцензії каналу «Наш»

29 Березня 2019, 14:21

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що звернеться до суду з позовом про анулювання ліцензії телеканалу "Наш", який належить екс-кандидату в президенти Євгену Мураєву. Про це в п’ятницю, 29 березня, повідомляє прес-служба регулятора.

 

Як зазначається, Нацрада 1 березня провела позапланову перевірку ТОВ «Наша Прага», у ході якої встановила, що мовник не усунув тих порушень, за які йому було оголошене попередження.

 

«Попереднє рішення про винесення мовнику попередження через виявлені перевіркою порушення програмної концепції регулятор ухвалив 6 грудня 2018 року. Також було видано розпорядження, яким компанію «Максі-ТВ» зобов’язано упродовж двох тижнів із дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства», – уточнили в Нацраді.

 

Так, незважаючи на попередження, ТОВ «Наша Прага» далі мовило, не дотримуючись свого дозвільного документа. Регулятор відзначив, що повторна перевірка встановила, що в ефірі мовника не транслювалися такі передачі: культурно-мистецькі (мінімальний обсяг на добу – 03 год. 40 хв.);  науково-просвітницькі (не менше як 02 год. 49 хв./добу); розважальні (не менше як 03 год./добу); дитячі (не менше 01 год. 20 хв./добу); фільмопоказ (не менше як 03 год./добу).

 

«Формат мовлення не відповідає ліцензійним умовам: за ліцензією – культурологічно-розважальний із фільмопоказом, а фактично – інформаційно-аналітичний. Це засвідчило, що ліцензіат ТОВ «Наша Прага» не увідповіднив свою діяльність вимогам чинного законодавства і не виконав розпорядження про усунення порушень після оголошення попередження в установлені регулятором терміни. Це є підставою для звернення Національної ради до суду з позовом про анулювання ліцензії. За це рішення члени Національної ради проголосували одноголосно», – наголосили в Нацраді.

 

Нагадаємо, 7 березня кандидат у президенти України Євген Мураєв заявив про відмову балотуватися на посаду глави держави на користь заступника голови парламентської фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула.