Нацрада анонсувала позапланову перевірку NewsOne

14 Листопада 2019, 14:42

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України здійснить позапланову перевірку телеканалу NewsOne у зв'язку з висловлюваннями, що мають ознаки розпалювання ворожнечі. Рішення було прийнято на підставі моніторингу, проведеного 5 листопада, повідомляє прес-служба Нацради.

 

"Цього дня в ефірі ліцензіата зафіксовано трансляцію передачі "Я так думаю" (початок о 23:25, прямий ефір) із ведучим Русланом Коцабою, в якій лунали висловлювання, що мають ознаки порушення замовником законів України "Про інформацію" та "Про телебачення і радіомовлення", – зазначено в повідомленні.

 

Зокрема, йдеться про ч.1 ст. 28 закону "Про інформацію", відповідно до якої інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

 

Також було виявлено ознаки порушення п. 3, 4 і 9 ч. 2 ст. 6 закону "Про телебачення і радіомовлення", згідно з якими не допускається використання телерадіоорганізації для закликів до насильницької зміни конституційного ладу України, закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

 

Причиною позапланової перевірки стало висловлювання в ефірі: "…Незаконне збагачення і було метою оцих "євромайданівських бариг". А не якесь там примарне європейське майбутнє, НАТО, Євросоюз і т. п. Відповідно повсталий Донбас спробували упокорити з допомогою танків та авіаційних бомб. Це правда, її нема куди діти. Вона мусить бути озвучена, саме тут, на рівні київському київська влада має визнати, що використання збройних сил проти мирного населення є злочином, на який не поширюються терміни давності".

 

Рішення стосовно телеканалу NewsOne Нацрада ухвалить за підсумками перевірки.

 

Як повідомлялося, 22 жовтня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі щодо анулювання ліцензії телеканалу NewsOne.