Нацкомісія запевняє, що оприлюднена низкою ЗМІ інформації про можливе підвищення комунальних тарифів на третину у зв’язку з приведенням їх до економічно обґрунтованого рівня, не відповідає дійсності.
«Наведені виданням розрахунки були зроблені Національною комісією влітку 2012 року в рамках виконання завдання по приведенню тарифів до економічно обґрунтованого рівня. Восени 2012 року розрахунки були передані до Кабінету Міністрів України для погодження. Розрахунки показували, що доведення тарифів до рівня покриття буде доволі суттєвим і відчутним для населення. Оскільки соціальний захист населення – це один з пріоритетів державної політики, графік коригування тарифів був відхилений», йдеться у повідомленні.
У відомстві вважають, що журналісти «зробили невірні висновки з отриманої інформації».
«Існує два терміни: «економічно обґрунтований» тариф – це скільки тариф повинен бути. І «тариф до оплати за надану послугу» – це скільки сплачує населення. Зараз ці дві величини не співпадають», – пояснили в Нацкомпослуг.
«Станом на 14 січня за розрахунками Комісії, в середньому по Україні економічно обґрунтований тариф на теплову енергію для населення складає 325 грн./Гкал. (діючий – 227 грн/Гкал. – рівень відшкодування 70%). Щодо водопостачання середня економічно обґрунтована вартість кубічного метру води для населення 5,97 грн. (діюча – 3,63 грн/м. куб. – рівень покриття 60%). Різницю відшкодовує держава – це державна політика», – наголосили у відомстві.
Як повідомлялось, згідно розрахунків, наданих уряду Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, тарифи мають зрости в середньому на третину. Зокрема, тарифи на теплоенергію за середньостатистичну однокімнатну квартиру метражем 32,5 кв. м у порівнянні з вереснем 2012-го збільшаться на 75 грн зі середньостатистичних 228 грн. За двокімнатну в 47,5 кв. м – з 333 грн ще на 110 грн. Трикімнатна в 62,8 кв. м, за яку платили близько 441 грн, обійдеться на 146 грн дорожче. Чотирикімнатна (84,9 кв. м), за яку платили 596 грн подорожчає на 161 грн.
Нагадаємо, у грудні прем’єр-міністр Микола Азаров заявляв, що для підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства немає підстав. Зокрема, Азаров зазначив, що за 2,5 роки «проведено серйозну роботу, яка дозволяє не підвищувати тарифи».