Нацкомісія схвалила план впровадження 4G-зв’язку

18 Серпня 2015, 17:07

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, схвалила план заходів щодо впровадження стандарту зв'язку LTE (4G).  Згідно з затвердженим планом, тендер на отримання ліцензій планується провести у другій половині 2017 року. 

За словами голови комісії Олександра Животовського, план погоджений з операторами телекомунікацій, профільними асоціаціями і буде оприлюднений на офіційному сайті комісії на поточному тижні.  Далі план повинен бути схвалений іншими органами виконавчої влади, зокрема – затверджено розпорядженням уряду. 

Згідно з планом, у вересні-жовтні поточного року має бути затверджено технічне завдання на виконання науково-дослідної роботи щодо заходів з впровадження 4G, в розробці якого крім органів влади візьмуть і учасники ринку, які погодилися профінансувати дане дослідження.  Далі в жовтні-листопаді повинна бути відібрана іноземна компанія-консультант, яка проведе дослідження. У листопаді ж з нею і повинен бути укладений відповідний договір. 

Саме дослідження, як наголошується в плані, має розпочатися в грудні поточного року і завершитися в листопаді 2016 року. 

У перші місяці 2017 року передбачається внесення змін в українське законодавство, в тому числі в закон "Про радіочастотний ресурс", з метою розподілу РЧР на об'єктивній і недискримінаційній основі. Протягом двох наступних місяців повинні бути внесені відповідні зміни в план використання радіочастот і в Національну таблицю розподілу смуг радіочастот.  До кінця першого півріччя 2017 року повинні бути проведені заходи щодо вивільнення смуг першого і другого "цифрового дивіденду" від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE. 

Протягом всього 2017 року повинні бути вжиті заходи щодо проведення рефармінгу і впровадження технологічної нейтральності.  

У другій половині 2017 року планується провести тендер з метою "надання виключно у конкурентний спосіб права на користування РЧР з використанням технології LTE". 

Нагадаємо, в липні був виданий указ президента, згідно з яким впровадження стандартів зв'язку четвертого покоління передбачається в 2017 році.  

Як відомо, в лютому НКРЗІ видала на аукціоні 3 ліцензії на 3G-зв'язок. Їх отримали "Київстар", "МТС Україна" і "Астеліт" (life :)).

Позначки: