“Націоналісти з вибухівкою” розцінюють своє затримання, як провокацію влади

23 Серпня 2011, 08:37

Про це пише газета «Коммерсант-Украина».

"Листівки з погрозами на адресу глави держави написані в абсолютно безглуздому, не властивому нам стилі", – пояснив член організації Володимир Шпара.

"Видно, що їх робили в поспіху. Там говориться, що якщо президент не буде зносити пам'ятники Леніну, то його вб'ють . Це теж не наша риторика", – заявив він.

На сайті організації зазначається, що СБУ вилучили "фальшиву листівку, складену провокаторами, що стосувалася демонтажу пам'ятника Леніну в місті Борисполі, в якій містилися погрози на адресу президента Віктора Януковича".

Крім того, Шпара спростував звинувачення в підготовці теракту: "Такі гучні заяви робляться, щоб обгрунтувати політичні репресії проти нашої організації".

Як стало відомо, вчора близько 19.30 Шпара також був затриманий працівниками СБУ.

За інформацією джерел в СБУ, в поле зору спецслужби "Патріот України" потрапив приблизно п'ять років тому.

"Раніше вони були помічені у побитті політконкурентів, залякуванні їхніх сімей, ксенофобських закликах, – розповіло джерело в СБУ .- Кілька тижнів тому до нас надійшла оперативна інформація про те, що вони почали скуповувати елементи, необхідні для виробництва вибухового пристрою. Ми вирішили не чекати вибуху і спрацювати на випередження".

Нагадаємо, напередодні співробітники СБУ в місті Васильків (Київська область) затримали п'ятьох "учасників організованого злочинного угруповання", що збиралися здійснити вибух під час святкування Дня незалежності в Києві або в його передмісті. Про це вчора повідомили в прес-центрі СБУ.

На думку оперативників, під час вибуху такого пристрою радіус ураження міг би перевищити 100 м. Крім вибухівки, в приміщенні знайдено також близько 100 екземплярів листівок із закликами екстремістського характеру, повідомили в СБУ.

Вчора до затриманих більше десяти годин не пускали адвоката.