Націоналісти Донеччини вимагають покарати тих, хто топтав прапор

12 Травня 2011, 23:14

Заяву відповідного змісту, від імені облорганізації КУН написано прокуророві міста Донецька Станіславу Ольмезову і начальникові Донецького міського управління міліції Віктору Дубовику.

Олійник нагадала, що 8-9 травня світ відзначав 66-у річницю Перемоги над нацизмом і вшановував пам`ять загиблих у Другій світовій війні, і ці дні Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією (від 22 листопада 2004 року) оголосила днями пам`яті і примирення.

«Проте в Україні окремі політичні сили прагнуть перетворити пам`ять про війну на політичну провокацію. Їх мета очевидна – дискредитація держави й народу», – йдеться в заяві.

За словами Олійник, 9 травня цього року в Донецьку святкування 66-х роковин Перемоги над нацизмом також не обійшлося без провокацій. Зокрема, «колишні десантники СРСР чи члени громадської організації «Ніхто крім нас», чи якісь окремі особи, кинули під ноги колоні і почали несамовито топтати чорно-червоний прапор Конгресу Українських Націоналістів – прапор, з яким не одне покоління патріотів України боролося з різними окупантами за незалежність своєї держави», – сказано в заяві КУН

Олійник також відзначила, що «Червоний марш з портретами Сталіна» очолювали «керівники донецької влади, увінчані царськими георгіївськими стрічками, – голова Донецької ОДА Анатолій Близнюк і мер Донецька Олександр Лук’янченко».

За словами заявника, «ця аморальна провокація відбувалася на очах неповнолітніх школярів, представників правоохоронних органів, численних ЗМІ, простих жителів, які прийшли вшанувати учасників війни, а не засуджувати прапор».

Після проходження колони по прапору, оскільки міліція не припинила цих хуліганських дій, «зомбовані провокатори прив`язали прапор до бампера автомобіля (АН 0345 НІ) і пообіцяли спалити його на меморіальному комплексі «Савур-могила».

«Дій представників державної влади, які відповідали за порядок на цьому заході, оскільки саме вони проводили цей захід, про припинення акту вандалізму, не було», – сказано в заяві прокуророві і начальникові міліції Донецька.

Олійник також повідомила, що на прес-конференції 10 травня Донецький міський голова, коментуючи згаданий факт вандалізму в Донецьку, заявив, що він (акт вандалізму) «можливо» став реакцією жителів Донецька на події у Львові, «на ролик, в якому показано, як людина в масці спалює червоний прапор».

Тому Донецька облорганізація КУН зажадала від правоохоронців розслідувати даний інцидент.

«Змушені звернутися до вас з вимогою вжити всіх заходів із встановлення й притягання до відповідальності у встановленому законодавством порядку осіб, які вчинили це правопорушення, у тому числі й державних службовців. Ми переконані, що найвища шана полеглим – це збереження миру і розвиток держави, а не політичні провокації, топтання чи спалювання прапорів», – підсумували автори заяви.

Як повідомлялось, українські націоналісти порадили Держдумі Росії, яка звинуватила у провокаціях 9 травня українські націоналістичні організації, шукати авторів провокацій в РФ.

Нагадаємо, 9 травня, після офіційних заходів біля Пагорба Слави і Марсового поля у Львові відбулися зіткнення між представниками патріотичних сил і особами, які святкували День перемоги, – представниками партій КПУ, «Родина», «Русское единство» і ветеранами.