Нацбанк зобов’язав бізнес продавати частину валютної виручки державі

19 Листопада 2012, 11:05

«Установити вимогу щодо обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами», – наголошується в документі.

При цьому, згідно з постановою, розмір надходжень, що підлягають обов'язковому продажу, встановлюється окремим розпорядчим документом НБУ.

Вимога щодо обов'язкового продажу поширюється на надходження в інвалютах 1-ї групи класифікатора валют НБУ та в російських рублях.

Обов'язковий продаж частини надходжень в інвалюті здійснюється банками на міжбанківському валютному ринку без доручення клієнтів і не пізніше, ніж на наступний робочий день після зарахування таких надходжень на розподільних рахунок.

Постанова №475 набирає чинності на наступний робочий день після офіційного опублікування (документ опублікований в газеті «Урядовий кур'єр» 212 від 17 листопада) і діє протягом 6 місяців з моменту вступу в силу.

Як повідомлялося, 15 листопада президент Віктор Янукович підписав прийнятий Верховною Радою 6 листопада закон, що надає право Національному банку запроваджувати на строк до 6 місяців вимогу щодо обов'язкового продажу частини валютної виручки, що надходить в Україну на користь резидентів (законопроект №11033).

Позначки:
104