Нацбанк зберіг прогноз інфляції на поточний рік

5 Лютого 2016, 10:05

Національний банк України очікує на уповільнення споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року. Про це йдеться в «Інфляційному звіті» за січень 2016 року.

На думку авторів звіту, інфляцію стримуватимуть низькі світові ціни на продовольство в умовах обмежених експортних можливостей, подальше зниження інфляційних очікувань та затухання девальваційних ефектів.  Підвищення адміністративно регульованих тарифів все ще продовжуватиме впливати на інфляцію, однак цей ефект буде не таким суттєвим, як у 2015 році.

«Вагомим чинником дезінфляційного процесу залишатиметься стриманий сукупний попит. Хоча попередні оцінки Національного банку щодо проходження дна падіння в першій половині 2015 року підтвердилися, відновлення економічної активності відбувається повільно. За підсумками 2015 року зниження реального ВВП оцінено на рівні близько 10.5%», – йдеться у тексті.

Прогнозується, що у 2016 році економіка відновить зростання за результатами року, але воно стане меншим, ніж очікувалось у попередньому звіті.

«Національний банк переглянув прогноз зростання реального ВВП у поточному році з 2,4% до 1,1%. Це зумовлено реалізацією ризику щодо падіння сировинних цін, про який ми попереджали раніше, погіршенням очікувань щодо темпів зростання світової економіки і новими обмеженнями в торгівлі з Росією (останньому фактору в документі присвячений окремий тематичний бокс). Всі три чинники призведуть до подальшого зниження експорту та збільшення дефіциту поточного рахунку до $2,5 млрд (попередній прогноз – дефіцит у розмірі $1,2 млрд)», – зазначили у повідомленні.

Зазначено, що окреслені прогнози передбачено базовим сценарієм, який є найбільш імовірним. В його основі лежать припущення, що ситуація на сході країни не погіршуватиметься, співпраця з Міжнародним валютним фондом продовжиться, ціни на світових товарних ринках стабілізуються, а банки поступово відновлять кредитування.

Нагадаємо, уперше за п'ять років платіжний баланс України зведено з профіцитом.