Нацбанк заявляє, що за цей рік Україна вже розрахувалась з МВФ

Акценти
15 Листопада 2012, 18:38

"Ми повністю розрахувалися цього року із МВФ", – сказала Щербакова. За її словами, Україна перерахувала МВФ сумарно близько $3,5 млрд.

Нагадаємо, 2 листопада директор департаменту із зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс  заявив у Вашингтоні, що офіційний Київ  зацікавився відновленням співпраці із МВФ та отриманням кредитів.

 Водночас представник МВФ ствердив, що конкретні умови відновлення співпраці поки що не обговорювалися, так само, як і те, чи буде це продовженням уже наявної програми співпраці stand-by, розпочатої влітку 2010 року, або ж розробкою нової програми.

За програмою співпраці з МВФ, затвердженою у липні 2010 року, Україна могла отримати понад $15 мільярдів  кредиту. Проте отримала лише $3,4 мільярдів, після чого МВФ припинив фінансування. Головна причина – невиконання Україною однієї із умов, що містяться у Меморандумі про співпрацю з МВФ – підвищення тарифів на газ та опалення для населення і ЖКГ.

У МВФ вважають, що субсидування низьких неринкових тарифів є важким тягарем для українського бюджету, який забирає до 6% ВВП.

Рейтингова агенція Fitch припускає, що без відновлення співпраці з МВФ у 2013 році Україні буде важко розраховуватися із зовнішніми боргами, адже самому лише МВФ Київ має повернути $6 мільярдів  із попередніх позик.

90