Нацбанк забрав ліцензії у двох мереж валютних обмінників

20 Квітня 2017, 12:36

Національний банк України відкликав генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій двох компаній – ТОВ "ФК Гамбит" (від 15 квітня) та ТОВ "Інвестиційна компанія "Бізнес-інвест" (від 23 квітня). Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Нацбанк не уточнює причини відкликання ліцензій. 

Як повідомляв Національний банк, станом на початок грудня 2016 в Україні діють 3105 офіційних пунктів обміну валют. У грудні 2016-го Нацбанк зобов'язав валютні обмінники використовувати касові апарати.

Також Нацбанк опублікував адреси незаконних обмінників у Києві. Перевірка виявила 32 таких пункти. Регулятор наголосив, що головною причиною розвитку такого ринку є існування 2%-го збору в Пенсійний фонд з валютно-обмінних операцій. Нелегальні обмінні пункти не стягують з покупців такого збору, за рахунок чого валюта в цих пунктах продається дешевше, ніж в офіційних. Згодом Верховна Рада скасувала 2% пенсійного збору з операцій купівлі іноземної валюти фізичними особами. 

У поліції повідомили, що протягом останніх двох років правоохоронці вилучили в незаконних валютних обмінниках коштів на майже 9 млн грн