Національний банк України вирішив спростити здійснення переказів за межі України для фізичних осіб-резидентів. Для цього правління Нацбанку затвердило 29 лютого постанову № 123 «Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та виплати їх в Україні».
Читайте також: У Нацбанку розповіли про масштаби девальвації гривні з початку року
Як повідомили в НБУ, на сьогодні в законодавстві України поняття «родичі» визначає коло осіб залежно від цілей його застосування. Зокрема, Кримінальний, Цивільний та Сімейний кодекси під цим поняттям охоплюють різне коло осіб. З метою однозначного підходу при здійсненні переказів за межі України відтепер чітко окреслено коло осіб, які розуміються як «родичі». Це поняття охоплюватиме батька, матір, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.
Крім того, Національний банк пом’якшив окремі вимоги до підтвердних документів, які фізичні особи-резиденти мають подавати при здійсненні переказів за межі України. Відтепер для цього можна надавати до банку підтвердні документи, роздруковані з мережі інтернету. Такий спрощений порядок буде застосовуватися до переказів за межі України на різноманітні цілі в сумі, що перевищує 15 тисяч гривень в еквіваленті, зокрема, перекази на такі цілі, як оплату лікування в медичних закладах іншої держави, транспортування хворих, навчання, придбання літератури та передплатних видань та деякі інші.
Постанова набуває чинності сьогодні, 2 березня 2016 року.
Читайте також: Нацбанк послабив курс гривні до долара та зміцнив до євро