Нацбанк випустив пам’ятну монету “Євробачення-2017”

5 Травня 2017, 15:06

До проведення Євробачення-2017 в Україні Національний банк випустив пам’ятну монету номіналом 5 гривень. Про це повідомили у прес-службі НБУ у п'ятницю, 5 травня.

"Пам’ятна монета “Пісенний конкурс “Євробачення-2017” виготовлена з нейзильберу та коштуватиме 46 гривень", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на аверсі монети на дзеркальному тлі розміщено стилізовану композицію: панорама Києва, на якій зображено Архістратига Михаїла. На реверсі монети зображені офіційний слоган та логотип пісенного конкурсу “Євробачення-2017”: кольорові буси, у центрі яких синьо-жовте серце, а також написи EUROVISION SONG CONTEST KYIV 2017 та CELEBRATE DIVERSITY (Шануймо розмаїття).

Повідомляється, що художниками ескізів монети виступили Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптором – Анатолій Демяненко. Програмне моделювання здійснив Віталій Андріянов.

"Тираж складає 40 000 штук, що дасть змогу значній кількості вболівальників конкурсу залишити собі своєрідний сувенір на згадку про подію", – додали в НБУ.

Нагадаємо, раніше  Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету “Микола Костомаров”.