Нацбанк випустить пам’ятну монету, присвячену “кіборгам”

29 Січня 2018, 17:40

Національний банк України повідомив про початок спецвипуску пам’ятних монет присвячених захисникам Донецького аеропорту – "кіборгам". Про це йдеться в повідомленні НБУ.

 

Так, нові монети номіналом 10 гривень будуть запущені в грошовий обіг 30 січня.

 

Зазначається, що на аверсі монети розміщено: напис Україна, під яким рік карбування монети та малий Державний Герб України; у центрі – стилізована композиція: дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: За честь! За славу! За народ!; унизу ліворуч – номінал на стилізованому фрагменті щита; праворуч – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

 

 

На реверсі монети розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч – прострілена арматура з вертикальними написами "кіборги".

 

 

Крім того, НБУ анонсував на 2018 рік ще два спецвипуски монет із серії "Збройні Сили України", а саме –  "День українського добровольця" і "100-річчя створення Українського військово-морського флоту".

 

Нагадаємо, у червні 2016 року Національний банк України (НБУ) за результатами завершального етапу щорічного конкурсу “Краща монета року України” обрав три найкращі.