Нацбанк увів у дію порядок застосування санкцій проти РФ

2 Жовтня 2015, 09:59

2 жовтня набув чинності розроблений порядок застосування санкцій проти Росії. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Згідно з повідомленням, иеханізм розробили 2 вересня, після рішення РНБО про санкції.

«Види обмежувальних заходів чітко прописані у рішенні Ради національної безпеки і оборони України окремо до кожної особи», – йдеться у тексті.

Загалом, серед санкцій описали такі: блокування активів, зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань, заборона на встановлення ділових контактів, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через купівлю цінних паперів; заборона придбання цінних паперів), запобігання виведенню капіталів за межі України тощо.

У постанові Національного банку визначено порядок реалізації банками санкцій та моніторингу їх виконання.

«Національний банк зобов'язав банки у триденний строк із набрання чинності постанови надати відомості про наявність банківських рахунків та залишки коштів на них 388 фізичних осіб та 105 юридичних осіб, зазначених у додатках до рішення РНБО. Банки мають щомісяця надавати Національному банку інформацію щодо залишків коштів на цих рахунках та про спроби проведення фінансових операцій фізичними та юридичними особами, зазначеними в санкційному списку, до яких застосовані певні види санкцій та на користь таких осіб», – йдеться у повідомленні НБУ.

Як повідомлялося, під санкції потрапили, зокрема, російські авіаперевізники та залізничні компанії.