Нацбанк поповнив золотовалютні резерви на $2,5 млрд за рахунок траншу МВФ

16 Березня 2015, 09:49

Національний банк України за рахунок траншу МВФ за програмою EFF) поповнив золотовалютні резерви на $2,5 млрд. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева.

"МВФ перерахував близько $5 млрд., і НБУ їх вже отримав. Ці гроші зарахували в резерви… 2,5 млрд знаходяться на рахунку Національного банку, і 2,5 млрд знаходяться на рахунку Міністерства фінансів", – заявила Гонтарева.

За її словами, перерахування траншу є позитивним фактором для динаміки курсу гривні.

"Це дуже хороший знак … Програма МВФ включає програми всіх інших міжнародних донорів. Це дзвіночок для всіх інших, що ми досягли домовленості, що ми йдемо за програмою реформ", – зазначила глава НБУ.

Гонтарева нагадала, що згідно зі схваленою програмою МВФ, на кінець року золотовалютні резерви становитимуть не менше $17 млрд, тоді як для комфортних умов роботи валютного ринку досить вже близько 15,5 млрд.

Глава НБУ також наголосила, що куплені на міжбанку з початку березня $600 млн НБУ має намір використовувати для придушення панічних настроїв на ринку та задоволення відкладеного попиту. 

Як повідомлялося,  раніше МВФ схвалив виділення Україні кредиту в розмірі $17,5 млрд за програмою EFF. Другий транш очікується до кінця року. 

15 червня Україну відвідає перша оціночна місія Міжнародного валютного фонду.

Нагадаємо, 13 березня у Нацбанку повідомили, що Україна вже отримала транш у $5 млрд  від МВФ.