Нацбанк планує обкласти українців “валютним податком” назавжди

29 Листопада 2012, 13:41

«Ми налаштовані на те, щоб ця норма працювала на постійній основі. Ми не бачимо причин, за якими її можна було б, або варто було б, скасовувати», – сказав він.

Крім того, Горшков підкреслив, що порівняння даного 15% збору до ПФ з тимчасовою вимогою з продажу експортерами 50% валютної виручки не є коректним.

«Нещодавно голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що продаж валютної виручки експортерами може бути скасована раніше, ніж через 6 місяців. Для цього є підстави – ринок стабілізується, насититься валютою. Тоді можна скасовувати. Для збору до Пенсійного фонду таких підстав немає, щоб вважати такий захід тимчасовим», – сказав він.

За даними Горшкова, перед введенням збору 15% в ПФ буде встановлений певний перехідний період тривалістю не менше 60 днів. «Щоб люди визначилися, яку кількість валюти обміняти на гривню, а яку тримати в якості заощаджень», – зазначив фінансист.

Нагадаємо, голова Національного банку Сергій Арбузов вважає за необхідне прийняття Верховною Радою законопроекту № 11433, який передбачає введення 15% збору до Пенсійного фонду з продажу фізичними особами готівкової іноземної валюти. Він підкреслив, що основним позитивом такого документа є введення заходів щодо недопущення спекуляцій на валютному ринку. Арбузов переконаний, що цей закон «буде добре захищати інтереси людей».

19 листопада депутат Верховної Ради, голова комітету з питань фінансів, банківської справи, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік запропонував парламенту ввести збір до ПФ з продажу фізособами готівкової валюти у розмірі 15% від суми угоди.

20 листопада Верховна Рада відклала розгляд цього законопроекту на невизначений термін. У той же день Хомутиннік відкликав цей законопроект для доопрацювання.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов запевнив, що цей закон буде доопрацьований і розглянутий у парламенті.

23 листопада спікер Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що законопроекту про 15%-й податок на продаж валюти у парламенті вже немає.

Читайте також: Бій із доларом. До кінця року нацвалюта навряд чи коштуватиме дешевше