"В майбутньому регулятор може встановити менші суми, тому потрібно звикати", – констатувала представник НБУ.
При цьому заступник голови Нацбанку Віра Ричаківська зауважила, що під час громадського обговорення ідеї введення обмежень на готівкові розрахунки Нацбанк вже отримує пропозиції знизити поріг обмежень до 50 тис. грн.
Вона також повідомила, що після введення Нацбанком обмежень на розрахунки готівкою, банки не зобов'яжуть звітувати перед податковою про проведення клієнтами-фізичними особами безготівкових операцій на суму понад 150 тис. грн.
"Якщо податкова захоче подивитися як проходили розрахунки (на суму понад 150 тис грн, – ред.), то вона, звичайно, може це побачити. Але банки податковій цілеспрямовано не звітують. Окремої звітності для таких операцій не передбачається", – констатувала Ричаківська.
За її словами Ричаківської, вибір центробанком суми в 150 тис. грн як верхньої планки готівкових розрахунків обумовлений тим, що так чи інакше операції понад цієї суми потрапляють під фінансовий моніторинг згідно з чинним законодавством, а його суб'єктами є не тільки банки, але й аудиторські компанії, нотаріальні контори, суб'єкти господарювання, які здійснюють великі угоди готівкою.
"Ніяких додаткових регуляторних репресивних заходів не передбачається. Тут громадяни можуть бути абсолютно спокійні. При здійсненні операцій додаткові документи (від населення, – ред.) не потрібні. Існуючі в банківській системі традиційні платіжні фінансові інструменти будуть застосовуватися і надалі", – констатує Ричаківська.
Нагадаємо, раніше Нацбанк оголосив про намір встановити ліміт на проведення розрахунків у готівковій формі на рівні 150 тис. грн в день. Нововведення планують ввести з літа.