"Очікуємо, що в цілому за результатами року чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком повністю перекриватиме дефіцит поточного рахунку… Прогнозуємо подальше скорочення дефіциту поточного рахунку. Є впевненість, що платіжний баланс України і в 2014 році буде залишатися профіцитним", – переконаний Соркін.
Глава НБУ нагадав, що за підсумками дев'яти місяців 2013 профіцит платіжного балансу був позитивним на рівні $1,5 млрд.
"Вже в наступному році і ми, і переважна більшість міжнародних експертів, очікуємо, що темпи зростання світової економіки прискоряться. Зокрема, ми очікуємо відновлення позитивної динаміки в єврозоні, а також підвищення зовнішнього попиту на продукцію вітчизняного машинобудування та металургії", – зауважив Соркін.
При цьому, за його словами, як і колись, основним локомотивом українського експорту буде виступати продукція агропромислового комплексу.
Глава Нацбанку також підкреслив, що Україна в повному обсязі і своєчасно виконує всі свої зобов'язання не лише перед МВФ, а й перед іншими кредиторами: загальний обсяг платежів за борговими зобов'язаннями держави в іноземній валюті, зокрема перед МВФ, в поточному році вже перевищив $ 10 млрд.
Говорячи про золотовалютнв резерви, глава НБУ підкреслив, що в умовах погіршення кон'юнктури світових ринків динаміка національної економіки залежить не тільки від обсягу міжнародних резервів, а й від рівня її конкурентоспроможності, структурної гнучкості та інвестиційної привабливості.
Коментую поточну ситуацію на валютному ринку, Соркін зазначив, що ринок знаходиться під впливом сезонних факторів.
"Типова осіння ситуація: попит на інвалюту восени традиційно перевищує її пропозицію, що пов'язано з сезонним збільшенням потреби в імпортованих енергоносіях. Водночас, порівняно з листопадом 2012 і 2011 років, стан валютного ринку набагато сприятливіший", – сказав він.
За його даними, спостерігається значне зменшення чистого попиту на інвалюту: за безготівковими операціями – в 9,6 рази і 2,4 рази відповідно, а за операціями з готівкою – більш ніж у 3 рази.
Крім того, глава Нацбанку повідомив, що чистий приплив інвалюти в національну економіку за 10 місяців склав $6,6 млрд.