Нацбанк дещо спростив процедуру обміну валют

12 Жовтня 2011, 11:03

«Ми дозволяємо банкам купувати валюту у фізичних осіб при пред'явленні ними якого-небудь документа, що посвідчує особу. При цьому копіювання документів не здійснюється», – сказано в повідомленні з посиланням на заяву голови Нацбанку Сергія Арбузова.

Таке нововведення, зі слів Арбузова, діятиме до закінчення чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

«Це тимчасовий захід. НБУ й далі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, зокрема, й щодо валютообмінних операцій», – наголошує голова НБУ.

Він звертає особливу увагу на те, що заявлений Нацбанком курс на лібералізацію валютного ринку з одночасним посиленням контролю над його функціонуванням буде збережено.

Нагадаємо, 23 вересня набула чинності постанова Національного банку, що зобов'язала банки фіксувати прізвище, ім'я, по батькові особи, що здійснює операцію з обміну валюти, у довідках і квитанціях.

Цією постановою Нацбанк також збільшив ліміт продажу готівкової інвалюти в одні руки з 80 тис. грн до 150 тис. грн (в еквіваленті) на день.

Постанова НБУ викликала чималу кількість дорікань у населення, включаючи депутатів і прем'єр-міністра, тому регулятор пообіцяв полегшити процедуру.

6 жовтня, голова НБУ Сергій Арбузов заявив, що за період дії в Україні нових правил обміну валюти заощаджено понад $0,5 млрд золотовалютних резервів держави.