НАТО звинуватило Росію у провокації конфлікту з Туреччиною

16 Лютого 2016, 14:07

З точки зору НАТО, конфлікт Росії з Туреччиною спровокований неодноразовим порушенням турецького повітряного простору російськими військовими літаками. Про це заявив у вівторок, 16 лютого, в Баку спеціальний представник Північноатлантичного альянсу з питань Південного Кавказу та Центральної Азії Джеймс Аппатурай.

«Якщо говорити більш детально, то приводом стало неодноразове порушення російськими військовими літаками повітряного простору Туреччини, незважаючи на попередження, які часто повторювалися», – наголосив Аппатурай.

Він зазначив, що генеральний секретар НАТО закликав сторони вирішити проблемні питання і знизити взаємну напруженість. «НАТО і Туреччина виступали з заявами, в яких йдеться про те, що Росія повинна припинити порушення повітряного простору Туреччини», – зазначив Аппатурай.

«Керівництво НАТО, а також всі країни альянсу націлені на прогрес в досягненні прозорості та зниження ризиків на всьому євроатлантичному просторі», – додав він.

За словами Джеймса Аппатурая, сьогодні очевидним є надзвичайно високий рівень військової активності в регіоні. Більшу частину відповідальності за це спецпредставник поклав на Росію.

Нагадаємо, 24 листопада 2015 року турецькі ВПС збили російський літак Су-24 під приводом вторгнення у повітряний простір країни. Бомбардувальник впав на території Сирії в 4 км від турецького кордону. В результаті загинув пілот, штурмана вдалося врятувати.

Турецький лідер спростував заяву Путіна про те, що російський літак виконував антитерористичну місію проти ІД. Він підкреслив, що в згаданому районі немає бойовиків – там проживають сирійські туркмени, зобов'язання щодо захисту яких взяла на себе Анкара.

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу заявив, що країна має право захищати свої кордони. Ердоган, у свою чергу, зазначив, що ВПС Туреччини в інциденті зі збитим російським військовим літаком Су-24 діяли в рамках правил реагування на загрози.