НАТО взяло на себе відповідальність за загибель мирних жителів у Лівії

20 Червня 2011, 08:22

«Метою повітряного удару в Тріполі минулої ночі була позиція бойових ракетних установок. Проте, як представляється, один з боєприпасів не уразив задану ціль, і, можливо, стався збій в системі озброєння, який міг привести до деякого числа жертв серед мирного населення», – говориться в заяві. Влада Лівії повідомляє про загибель дев'яти чоловік в результаті удару.

У повідомленні відмічено, що альянс серйозно ставиться до усіх повідомлень про цивільні втрати і продовжує розслідувати факти, що відносяться до цієї події.

«НАТО жалкує у зв'язку із загибеллю безневинних мирних жителів і приймає усі необхідні заходи обережності в ударах по об'єктах режиму, який здійснює насильство проти власних громадян», – заявив командувач операцією «Об'єднаний захисник» генерал-лейтенант Шарль Бушар.

Нагадаємо, 19 червня влада Лівії заявила про загибель щонайменше семи мирних жителів в результатів авіаудару НАТО. Ракета потрапила в триповерхову будівлю, розташовану в районі Сук Ель-Джума на околиці лівійської столиці. Житловий будинок знаходився на відстані 1,5 кілометра від військового аеродрому.

В середині лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою відходу правлячого країною більше 40 років Муамара Каддафі, які переросли в озброєне протистояння між урядовими силами і бунтівниками.

Лівійський лідер Муамар Каддафі написав у п'ятницю, 10 червня, листа Конгресові США з пропозицією про припинення вогню і початок мирних переговорів під патронажем Вашингтона.

Позначки: