Перші удари були нанесені у ніч з п'ятниці на суботу неподалік від міста Марса-ель-Брега.
У поширеному повідомленні сказано, що цілями авіаударів стали військові бази сил вірних Муамару Каддафі.
Два британських вертольоти "Апач" з ескадрильї, що базується на борту вертольотоносця "Оушен", знищили радарну установку, армійський КПП і ще дві споруди військового призначення в районі міста Брега і благополучно повернулися на корабель, повідомив командир "Оушена".
Французькі вертольоти "Газель" також впоралися із завданням успішно і без втрат.
Використання цих вертольотів дозволить НАТО більш точно розпізнавати і наносити удари по проурядових військах, які часто розміщуються в житлових районах, і уникнути жертв серед мирного населення.
"Успішні бойові дії продемонстрували унікальні можливості бойових вертольотів. Ми і надалі будемо використовувати їх там, де необхідно, з тією ж точністю, з якою виконуємо всі наші завдання", – – заявив командувач операцією канадський генерал Шарль Бушар.
В останні тижні союзні ВПС активізували нальоти на командні пункти та засоби зв'язку лівійської армії в столиці країни Тріполі.
Франція, Британія і США передали керівництво бойовими діями командуванню НАТО 31 березня.
Спочатку був встановлений 90-денний термін натовської операції. Він спливає 27 червня. Однак у середу, 1 червня, керівництво Альянсу продовжило її ще на 90 днів.
Втім, 31 травня лівійський лідер Муаммар Каддафі заявив про готовність прийняти запропоновану Африканським союзом "дорожню карту" мирного врегулювання і закликав до припинення вогню.
У той же день місія ООН оприлюднила свої висновки про ситуацію з безпекою та правами людини в Лівії.