У навчаннях візьмуть участь 6000 вояків, 350 одиниць наземної техніки, 57 літаків і вертольотів і 13 кораблів. Мета навчань – відпрацювати розгортання Сил швидкого реагування альянсу.
У маневрах НАТО візьмуть участь військовослужбовці з 25 країн, в основному членів Північноатлантичного альянсу, а також країн-партнерів – Фінляндії, Швеції та України.
Як повідомляє міністерство оборони України, в навчаннях НАТО беруть участь 89 морських піхотинців під командуванням майора Володимира Баранюка.
Український підрозділ – разом з підрозділами з країн НАТО США, Угорщини, Румунії та Естонії – перейшов на час маневрів у підпорядкування командира 12-ї механізованої дивізії Війська Польського генерала Анджея Туза, який є керівником наземної частини навчання.
Сценарій навчання передбачає спільну відповідь сил союзників на іноземне вторгнення. Як сказав генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, ці маневри дозволять "відпрацювати розгортання Сил швидкого реагування альянсу в будь-якому місці і відбиття будь-якої загрози".
"За легендою", країна, яка не є членом НАТО, пред'являє територіальні претензії до Естонії і захоплює частину її території. Північноатлантичний альянс приймає рішення про запуск механізму колективної оборони і направляє в район конфлікту Сили швидкого реагування.
Активна фаза навчань Steadfast Jazz, які є найбільшими за останні 10 років маневрами НАТО, триватиме до 9 листопада.