"Ми вирішили призупинити усе практичне цивільне та військове співробітництво між НАТО і Росією", – йдеться у заяві.
"Наш політичний діалог в Раді Росія-НАТО може продовжуватися, у разі необхідності, на рівні послів і вище, дозволяючи нам обмінюватися думками, перш за все щодо цієї кризи", – підкреслили голови МЗС Альянсу.
"Ми розглянемо відносини НАТО з Росією на нашому наступному засіданні в червні", – заявили у міністерстві.
Таке рішення у НАТО пояснили тим, що Москва порушує міжнародне законодавство, і її спроби анексувати Крим є "незаконними та нелегальними".
"Росія порушила міжнародне право, її дії йдуть в розріз з принципами і зобов'язаннями, викладеними у Базовому документі Ради євроатлантичного партнерства, Основоположному акті Росія-НАТО та Римській декларації", – йдеться у заяві.
"Це серйозно порушило довіру, на якій має базуватися наша співпраця", – вважають в НАТО.
Росію закликають "повернутися до дотримання міжнародного права і своїх міжнародних зобов'язань і обов'язків, і перейти справжнього діалогу, спрямованого на політико-дипломатичне рішення, яке поважає міжнародне право та міжнародно визнані кордони України".
"Незалежна, суверенна, стабільна Україна, твердо віддана ідеї демократії та поваги до прав людини, меншин, а також ідеї верховенства закону, є ключовою передумовою для євроатлантичної безпеки", – заявили в НАТО.
Відповідно, НАТО і Україна "домовилися про реалізацію негайних і довгострокових заходів, спрямованих на зміцнення спроможності України забезпечити власну безпеку".
Також у альянсі заявили про "поглиблення співпраці з іншими партнерами по НАТО в Східній Європі, у рамках консультацій з ними і в рамках існуючих двосторонніх програм".
Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що російська агресія проти України змінила ландшафт безпеки Європи і запевнив, що НАТО прийме рішення підтримати Україну політично і практично в рамках існуючого партнерства.
Також у НАТО не підтвердили відведення Росією частини військ від кордонів України.