НАТО надало Україні статус країни-аспіранта

10 Березня 2018, 10:32

Північноатлантичний альянс заявив, що визнає прагнення України бути повноцінним членом в даній організації. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті НАТО.

 

Наголошується, що наразі чотири країни-партнери заявили про свої прагнення до вступу в НАТО, а саме Боснія та Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія та Україна.

 

"Двері НАТО залишаються відкритими для будь-якої європейської країни, яка здатна взяти на себе зобов'язання членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні. З 1949 року членство в НАТО зросло з 12 до 29 країн через сім етапів розширення. На даний момент чотири країни-партнера задекларували своє прагнення до членства в НАТО: Боснія і Герцеговина, Грузія, колишня югославська республіка Македонія, а також Україна", ", – йдеться у повідомленні.

 

Крім того, у заяві міститься пояснення щодо статусу "країни-аспіранта" (Aspirant country).

 

"Країни, які задекларували інтерес у приєднанні до Альянсу, спершу отримують запрошення долучитися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО щодо їх прагнення до членства та пов’язаних із цим реформ", – йдеться у заяві.

 

Нагадаємо, 5 березня віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що Україна має подати заявку для вступу до НАТО в 2018 році.

 

Раніше віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що в 2017 році Україна виконала 81,9 %, заходів річної національної програми співробітництва з НАТО.