За його словами, це питання обговорять 28 міністрів оборони країн-членів НАТО, а остаточне рішення питанні мають ухвалити керівники держав на саміті НАТО в Уельсі у вересні.
Генсек наголосив на особливій ролі США в гарантуванні альянсом безпеки східноєвропейських країн.
«Сполучені Штати відреагували швидко після незаконних військових дій Росії в Україні. Я вдячний, що інші союзники швидко відгукнулися, і можемо оголосити, що всі 28 союзників взяли участь в підтримці партнерів. Але я сподіваюсь, що американське лідерство в цьому питанні триватиме», – сказав Расмуссен.
Щодо конкретних кроків у довгостроковій перспективі, то, за його словами, про це ще зарано говорити.
«Ми ухвалили деякі негайні кроки та розглядаємо деякі довгострокові кроки з посилення нашої колективної оборони, які можуть включати зміни в плануванні, створення нових планів захисту, проведенні навчань, а також необхідні для цього розгортання сил. Але я очікую, що такий «план готовності» буде ухвалений вже на саміті», – заявив Расмуссен.
Як відомо, Росія виступає проти можливої появи постійних військових баз НАТО в Східній Європі, звинувачуючи альянс в порушенні Основоположної угоди про співпрацю між Росією і НАТО від 1997 року.
Нагадаємо, що НАТО продовжує вважати Крим частиною України та закликає Росію повернути півострів Українській державі.