На запитання, чи розглядає альянс Україну як партнера при створенні європейської системи ПРО, Бренгельманн повідомив: "Наші глави держав і урядів заявили на Чиказькому саміті, що НАТО і далі готовий взаємодіяти з третіми країнами на індивідуальній основі заради збільшення прозорості та довіри, а також для посилення ефективності оборони від балістичних ракет".
"В альянсі визнають, що Україні належить до числа країн, що мають цілком зрозумілу зацікавленість в майбутньому розвитку протиракетної оборони НАТО. Думаю, ваша країна зараз виробляє свою політику з цього питання", – зазначив він. "Ми обговорювали цю тему з Україною в ході робочих консультацій в березні 2011 року, де обмінялися поглядами на сфери можливого співробітництва. Це було відзначено на засіданні міністрів закордонних справ КУН (комісії Україна-НАТО) в квітні 2011 року. Ми ще не проводили офіційних консультацій: вони повинні узгоджуватися з усіма членами альянсу. Поки рано думати, чи може (і якщо може, то як) Україна співпрацювати з НАТО у сфері оборони проти балістичних ракет", – заявив він.
Як відомо, пі дчас саміту у Чикаго генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен оголосив про завершення "першої стадії" створення системи європейської протиракетної оборони.
Між тим, на думку старшого наукового співробітника Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймса Шерра, Україна, проголосивши позаблоковий статус, ініціювавши кризу у відносинах з Європейським Союзом і Сполученими Штатами, стає все менш значущою для НАТО та його членів.