"Але Росія в Україні застосовує тактику "гібридної війни", заперечуючи присутність своїх військ і здійснюючи не лише військові дії, але також інформаційну війну та інше. Ми маємо бути готові до цього", – заявив представник НАТО.
"Ми плануємо понизити рівень, від якого буде застосовуватися стаття 5, щоби охопити також ситуацію, якщо Путін спробує "захищати права меншин" (в країнах членах НАТО)", – розповів про плани Альянсу співрозмовник.
За його словами, декілька країн альянсу відчувають небезпеку того, що Кремль обере даний шлях.
"Не забуваємо, що в Естонії близько 30% російської меншини, в Латвії – також. Тому балтійські країни, і разом з ними Польща, дуже занепокоєні", – зазначив представник альянсу.
Водночас інші джерела зазначають, що ці зміни можливі лише з часом. Наразі в організації немає згоди щодо того, яким має бути нове формулювання спільного захисту від гібридної війни.
Як відомо, ст. 5 договору НАТО передбачає за умови збройного нападу на одну або кілька країн-членів у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на всі країни-члени в цілому. Ця ж стаття передбачає надання країні, яка зазнала агресії, допомоги. Зокрема – використання Збройних сил.
Нагадаємо, 4 вересня у Ньюпорті (Уельс, Велика Британія), стартує саміт НАТО, під час якого Україна та Альянс приймуть спільну декларацію про посилення співпраці й розвитку Збройних сил України.