НАТО допоможе Україні покращити якість професійної військової освіти

18 Липня 2013, 15:51

Щонайменше п’ять військово-освітніх інституцій, розташованих у Києві, Львові та Харкові, долучаться до серії програм, організованих Північноатлантичним Альянсом, у сфері поліпшення професійної військової освіти.

Як повідомляє офіційний сайт організації, навчальні заклади заявили про власні потреби у розвитку факультетів, поліпшенні тренувальних програм та програм викладання англійської мови, а також у розробці навчальних планів для таких дисциплін, як міжнародне гуманітарне право, авіаційне право, економічна безпека, психологічна підтримка бійців та ін.

Запит про надання підтримки було подано до НАТО у жовтні 2012 року, після чого потреби військово-освітніх інституцій розглядалися експертною командою Альянсу, яка відвідала Україну у березні 2013 року.

Проект НАТО у сфері поліпшення професійної військової освіти, що має назву DEEP (Defence Education Enhancement Program) є серією програм, яка передбачає співпрацю викладачів військових дисциплін з країн-членів НАТО та їхніх колег з країн-партнерів. Метою цих програм є поліпшення освітніх і навчальних методів.

До сьогодні DEEP вже проводилися в Афганістані, Вірменії, Азербайджані, Грузії, Іраку, Киргизстані, Мавританії, Молдові, Монголії та Узбекистані. Спочатку освітні та тренувальні проекти НАТО були спрямовані на розвиток співпраці між Альянсом та державами-партнерами. Та з часом діяльність організації поширилася на надання союзникам допомоги з розвитку освіти у галузі захисту й оборони.

У проведенні DEEP в Україні також візьме участь польський Національний університет оборони.

Позначки: