НАТО: Членство Туреччини в Альянсі не ставиться під сумнів

10 Серпня 2016, 14:50

Туреччина є цінним союзником в Північноатлантичному альянсі і забезпечує значний внесок у спільні зусилля НАТО. Про це заявив у середу офіційний представник організації.

"З огляду на спекулятивні повідомлення преси про позицію НАТО щодо невдалого перевороту в Туреччині і членства Туреччини в НАТО, дозвольте мені підкреслити дуже чітку позицію НАТО", – йдеться в комюніке, поширеному штаб-квартирою альянсу.

За словами представника НАТО, Туреччина повністю бере участь у реалізації рішень альянсу, заснованих на консенсусі, коли стикається з найбільш серйозними викликами безпеки.

"Членство Туреччини в НАТО не ставиться під сумнів", – підкреслив офіційний представник.

Він зазначив, що альянс "прихильний колективній обороні й заснований на принципах демократії, свободи особистості, прав людини і верховенства закону". НАТО розраховує на продовження вкладу Туреччини, а Туреччина може розраховувати на солідарність і підтримку НАТО, йдеться в заяві.

Представник альянсу нагадав, що "генеральний секретар НАТО розмовляв із міністром закордонних справ Туреччини в ніч спроби державного перевороту, а потім з президентом Ердоганом, рішуче засудив спробу державного перевороту і знову заявив про повну підтримку демократичних інститутів в Туреччині".

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Аналогічну версію висунув турецький міністр юстиції. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".