На запитання про перспективи звільнення Тимошенко Кваснєвський відповів, що цією справою він з Патом Коксом займається вже майже рік, у рамках місії Європарламенту. Досі вдалося довести до звільнення двох політиків.
Водночас він зазначив, що на тему Тимошенко ведуться переговори і якісь шанси існують. Наступні розмови обох політиків в Україні відбудуться 13-15 червня.
«Деякі плани є, пропозиції були зроблені, тепер ми чекаємо на відгук – і побачимо. Європейський Союз визначив три умови, які необхідно виконати, щоб Угода про асоціацію з Україною могла бути підписана в листопаді цього року на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Це – реформа правової системи, виборчого законодавства і справа Юлії Тимошенко. Здається, існує шанс, що до кінця вересня у цих трьох питаннях будуть досягнуті результати, які дозволять Євросоюзові ствердити, що умови для підписання Угоди про асоціацію існують», – сказав політик.
Кваснєвський зазначив, що план звільнення Тимошенко і меморандум, який Україна підписала з Митним союзом – це дві різні справи. Якщо Києву справді йдеться про статус спостерігача в Євразійському союзі – колишній польський президент не бачить жодних приводів заважати в цьому.
«Цілком природно, що Україна, навіть якщо перебуватиме в асоціації з Європейським Союзом, повинна створювати якнайкращі взаємини з Росією, бо це питання хоч би економічної залежності – газ, нафта, ринок для українських товарів. Ми отримали обіцянку української влади, що всі справи, які обговорюються з Митним союзом, будуть прозоро представлені також відповідним установам Європейського Союзу», – заявив політик.
Кваснєвський відзначив, що не можна на однакових умовах і на 100% бути і в одній, і в другій організації, бо це взаємовиключно. Проте, встановлення асоціації з ЄС і добра співпраця з Росією – це не тільки мислимо, але й бажано.
Нагадаємо, у середині квітня мандат місії Пета Кокса і Александра Кваснєвськогопродовжили до вересня.
Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту за судовими процесам над Юлією Тимошенко і почали роботу 11 червня 2012 року.
Пізніше їх мандат був розширений: крім справ Тимошенко, вони також спостерігали за справами екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони Валерія Іващенка.