«Наша Україна» погрожує Литвину судом за відмову від системи «Рада-3»

10 Березня 2011, 15:29

«Нашоукраїнець» нагадав, що 2 березня Литвин публічно пообіцяв впродовж тижня підписати розпорядження про введення в дію модернізованої сенсорної системи особистого голосування депутатів, однак тепер відмовляється від цього, повідомили Тижню в прес-службі «Нашої України».

«Литвин дав задній хід, оскільки особисте голосування народних депутатів, відповідно до 84 статті Конституції, не входить у плани владної більшості у Верховній Раді. Владі вигідно, коли одні депутати голосують за інших, адже це спрощує контроль над парламентом та полегшує прийняття антинародних рішень, таких як, наприклад, ратифікація Харківських угод або урядовий проект пенсійної реформи», – говорить Шкутяк.

«Наша Україна» вимагає від Литвина невідкладно ввести в дію нову систему голосування, яка позбавить депутатів можливості порушувати Конституцію.

«З цього питання не може бути жодних дискусій, адже йдеться про дотримання Конституції держави», – відзначив Шкутяк.

За його словами, спікер парламенту має обов’язок і достатні повноваження для того, щоб забезпечити дотримання конституційної вимоги про особисте голосування в роботі парламенту.

«Якщо Литвин і надалі виявлятиме злочинну бездіяльність з приводу протиправного голосування парламенту, ми ініціюватимемо його відставку та притягнення до відповідальності в судовому порядку», – підкреслив «нашоукраїнець».

Як повідомлялось, апарат парламенту провів сертифікацію системи «Рада-3» 2008 року.

Система передбачає, що голосування депутат починає з натискання сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку «За», «Проти», або «Утримався». Якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну із кнопок, його голос не зарахується.

У лютому директор Інституту проблем математичних машин і систем Анатолій Морозов заявив, що депутатам доведеться найближчим часом перейти на нову систему голосування і тоді голосувати за двох у них можливості не буде. Це зумовлено застарілістю системи «Рада-3», яка відпрацювала вже понад 10 років.

Вартість системи становила 461 тис. гривень. Втім, за словами лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, правоохоронні органи повинні розслідувати встановлення в сесійному залі парламенту тодішнім головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком цієї системи, оскільки на неї витрачено з державного бюджету8 млн гривень.