Населення України до 2050 року може скоротитися на третину – ООН

21 Квітня 2018, 13:39

Аналітики підрахували, що до 2050 року населення України значно скоротиться на 36%. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані ООН.

 

Варто зазначити, що така негативна тенденція скорочення населення спостерігається в усіх країнах Східної Європи.

 

Особливо критична ситуація – у балтійських країнах, населення яких до кінця сторіччя знизиться на 34-47%.

 

"Гірша ситуація лише в Молдові та Україні, які до 2050 року втратять 51% і 36% свого населення відповідно", – наголосили експерти ООН.

 

Окрім цього, більше 1 мільйона українців (близько 11% населення) з 2015 по 2017 рік мігрували на заробітки за кордон, зокрема до Польщі (507 тисяч осіб), Росії (343 тисячі), Італії (147 тисяч), Чехії (122 тисячі), США (23 тисячі) та Білорусі (22 тисячі).

 

Нагадаємо, Україна посіла четверте місце в оновленій статистиці зменшення кількості населення по країнам, які засновані на даних ООН

 

У десятку потрапили лише держави Східної Європи: Болгарія, Латвія, Молдова, Україна, Хорватія, Литва, Румунія, Сербія, Польща та Угорщина.

 

Наголошується, що найгірше становище у Болгарії.

 

За словами аналітиків, існують три головні причини швидкого скорочення населення: падіння народжуваності, масова міграція та відносно висока смертність.

 

Як повідомлялося, результати моніторингу соціальної згуртованості і конфліктної чутливості діяльності органів влади стосовно ВПО, який презентували у Києві показали, що найвищий рівень нетерпимості до внутрішньо переміщених осіб (ВПО) зафіксували у Харківській області. Згідно з результатами, найбільш толерантними виявилися Київська та Львівська область. Найнижчий показник щодо стану забезпечення життєвих потреб зафіксували в Донецькій та Луганській областях: це зумовлено високим рівнем безробіття.