Народні депутати збільшили витрати на помічників і зберегли ряд привілеїв

20 Березня 2012, 22:31

У документі, зокрема, передбачено, що цього року депутату можна витратити на помічників 240 тисяч гривень, хоча в 2011 році бюджет виділяв на це кожному депутату по 216 тисяч.

Кошторис, як і в минулому році, передбачає, що кожен депутат має право витратити 1 700 гривень для "проходження через зал офіційних делегацій при відрядженнях". Це дозволятиме народному представникові не пітніти в загальній черзі на посадку в Борисполі, а чекати, поки за ним приїде мікроавтобус і відвезе прямо до трапу.

1 700 гривень – це невелика сума, але якщо її поширити на 450 обранців, то виходить майже 1 мільйонів гривень абсолютно беззмістовних витрат, оскільки зала офіційних делегацій є нічим іншим як бар'єром, що відділяє депутатів від своїх виборців.

Так само кожному з 450 депутатів залишили 26 800 гривень на перельоти Україною протягом року, при чому значна частина слуг народу вважає за честь перевищити ці ліміти.

За статтею "виступи на радіо, телебаченні та у пресі з питань депутатської діяльності" обранець може витратити все ті ж 5 тисяч гривень на рік.

В кошторисі також залишилася ще окрема стаття "відшкодування періодичним виданням за публікацію авторських матеріалів депутатів" – 500 гривень на кожного протягом року.

Посадовий оклад народного депутата залишився незмінним – він становить 6 109 гривень, але з урахуванням усіх надбавок обранець отримує на руки близько 15 тисяч гривень зарплати щомісяця.

Насправді ж, депутати отримують таку суму в подвійному розмірі. Офіційно вона називається "відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень", але за використання цих бюджетних коштів обранці нікому не звітують.

Розмір "депутатських" у цьогорічному кошторисі залишився незмінним – 209 тисяч 100 гривень на рік кожному слузі народу, або 17 425 гривень на місяць.

Нагадаємо, Верховна Рада 20 березня затвердила кошторис своїх видатків на 2012 рік. При цьому на офіційної сайті парламенту відсутні подробиці розподілу видатків у кошторисі. На засіданні Ради вони також не озвучувалися.

Держбюджетом-2012 Рада обмежила ряд депутатських пільг.