Народні депутати пікетують офіс Омбудсмана. Просять захистити Луценка від репресій

28 Грудня 2010, 13:07

Народні депутати України, які разом із простими громадянами зібралися на вул. Інститутській, 21/8, передали Карпачовій звернення із закликом відреагувати на затримання та арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.


 


Про це Тижню повідомили в прес-службі «Народної самооборони».


 


Наводимо повний текст звернення.


 


«26 грудня 2010 року було незаконно затримано екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.


 


27 грудня 2010 року Печерський районний в м. Києві суд, в порушення норм чинного національного законодавства та міжнародного права, виніс ухвалу щодо заміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту.


 


Будучи присутніми на судовому засіданні, маємо визнати, що воно відбувалося з чисельними порушеннями, які дають підстави для висновку, що його результати були сплановані ще до судового розгляду.


 


Інформація та аргументи, які надавалися стороною звинувачення не відповідали дійсності, але тим не менш, були прийняті до уваги суддею. Водночас аргументи Ю.Луценка та його адвоката не бралися до уваги, що є ще одним свідченням політичної заангажованості та замовлення справи. Оскільки взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом, у зв’язку з чим він обирається лише за наявності підстав вважати, що інші (менш суворі) запобіжні заходи, передбачені ст. 149 КПК, можуть не забезпечити виконання підозрюваним, обвинуваченим процесуальних обов’язків, що випливають із ч. 2 ст. 148 КПК, звертаємо Вашу увагу на те, що Ю.Луценко не ухилявся від процесуальних обов’язків, і застосування цього запобіжного заходу є неадекватним в цій ситуації.


 


Таким чином, порушені права Ю.Луценка, які гарантуються як Конституцією України, так і міжнародними документами ратифікованими в установленому законом порядку, зокрема стаття 5 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.


 


Водночас вибіркове застосування законодавства та використання інструментів кримінального судочинства в політичних цілях, полювання на опозиційних лідерів та зростання усіх гілок влади під патронатом однієї партії не тільки ставлять під сумнів можливість об’єктивного розгляду справу на даному етапі, але й у подальшому.


 


Президент та більшість у парламенті, що зараз відносяться до однієї політичної сили, через Вищу раду юстиції мають можливість впливати на суддів. Генеральний прокурор одразу після призначення заявив, що виконає будь-який наказ Президента. Його подальші висловлювання чітко показують його повну залежність від Президента. Головою Вищого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ призначено члена Партії Регіонів, а його заступником – брата Генерального прокурора. Усе це породжує обґрунтовані сумніви, що судовий процес у цих політичних справах відбудеться з дотриманням стандартів права на справедливий суд.


 


Затримання одного з лідерів опозиції, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка – це не просто акт залякування опонентів нинішнього режиму та їхніх потенційних прихильників. Це – виклик всьому громадянському суспільству. Початок, фактично, сталінських репресій. Цинічне і нахабне порушення прав громадянина України.


 


Арешт Луценка за надуманими звинуваченнями ставить актуальне сьогодні питання: чи готове суспільство змиритися з політичними репресіями, чи погодиться воно мирно спостерігати за тим, як влада влаштовує відверту розправу над лідером однієї з опозиційних сил.


 


Від Вас, як від Омбудсмена, залежить, чи зможемо ми, як поки ще демократична держава, вижити за умов політичного терору, врятувати демократію і саму українську державність сьогодні. Ви, як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, маєте захищати права людини незалежно від політичних та релігійних уподобань, гендерної та національної приналежності.


 


Звертаємося до Вас, візьміть активну участь у справі визволення арештованого за незаконними та надуманими підставами громадянина України, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Віталійовича Луценка, докладіть усіх зусиль для звільнення з-під варти лідера однієї з опозиційних політичних сил.


 


Враховуючи факт грубого порушення прав та свобод людини та громадянина Ю.Луценко, просимо Вас взяти справу Ю.Луценка під ваш контроль, та скориставшись наданими Вам правами відповідно до статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» скористатися правом невідкладного прийому Генеральним прокурором України, Головою Служби Безпеки України для захисту прав Ю.Луценка».


 


Звернення до Ніни Карпачової вже підписали народні депутати Юрій Гримчак, Юрій Стець, Олесь Доній, Володимир Ар’єв, Тарас Стецьків.