“Наркотики і відмивання грошей”. Росіянку за запитом США затримали у Фінляндії

28 Грудня 2018, 11:45

Влада Фінляндії затримала за запитом Сполученх Штатів Америки громадянку Росії. Про це йдеться у повідомленні посольства РФ у Гельсінкі.

 

 

"У зв'язку з численними повідомленнями ЗМІ підтверджуємо затримання у Фінляндії громадянки Росії 1988 року народження. Згідно з отриманою посольством від фінської влади інформацією, затримання проведено на підставі ордера Інтерполу за зверненням американської влади", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, рішення про її депортацію до США буде прийнято міністерством юстиції Фінляндії після підтвердження обґрунтованості звинувачень.

 

За даними російських ЗМІ, мова йде про громадянку РФ Тераду Міру (до 2017 року – Оксана Вовк).

 

Наголошується, що Вашингтон звинувачує її у порушенні законів у сфері боротьби з наркотиками та відмиванні грошей у період, коли вона жила у США – з 2013 по 2016 роки.

 

За інформацією фінської телерадіокомпанії Yle,  росіянка була затримана 15 грудня в аеропорту Гельсінкі-Вантаа. 

 

Так, комісар кримінальної поліції Ритва Сантала повідомила, що під час митного огляду росіянки виявилося, що на неї було видано так званий "червоний циркуляр", тобто запит з Інтерполу на її затримання і екстрадицію.

 

Згідно з російськими ЗМІ, жінка подорожувала з Санкт-Петербурга до Іспанії.

 

Водночас фінська кримінальна поліція підтверджує, що затриману підозрюють у порушенні законів у сфері боротьби з наркотиками, проте в Фінляндії вона не перебуває в статусі підозрюваної. 

 

Наголошується, що наразі затримана перебуває в ІТТ(Ізолятор тимчасового тримання) в Вантаа.

 

Нагадаємо, 14 грудня у США росіянки Марія Бутіна, яку підозрюють у змові з метою роботи агентом Росії, визнала свою провину. 

 

15 липня у Вашингтоні затримали громадянку Росії Марію Бутіну, яку підозрюють у змові з метою роботи агентом Росії. Відзначається, що максимальний термін покарання за таким звинуваченням – п’ять років позбавлення волі.  Наголошується, що вона намагалася встановити контакти через американську Національну стрілецьку асоціацію (NRA).

 

Зазначається, що 29-річна жінка з 2015 року до лютого 2017 року працювала за вказівкою "високопоставленого чиновника російського уряду". Його ім'я не називається, але в повідомленні зазначено, що цей чиновник раніше був членом парламенту РФ і пізніше став високопоставленим чиновником Центрального банку Росії, а з квітня 2018 року перебуває під санкціями Мінфіну США.

 

Марія Бутіна, є членом правління загальноросійської організації "Право на зброю". У лютому 2018 року вона була в складі делегації, яка відвідала Національний молитовний сніданок – захід за участю Дональда Трампа. Водночас формуванням складу тієї делегації займався колишній віце-спікер Ради Федерації, а згодом заступник голови Центробанку РФ Алєксандр Торшин. Так, Торшин знаходиться у санкційному списку США.