Нардепи від “Слуги народу” звернулися до СБУ через “плівки Гончарука”

16 Січня 2020, 15:40

Народні депутати з фракції "Слуга народу" звернулися до СБУ у зв’язку з оприлюдненням аудіозапису з нібито розмовою прем’єр-міністра Олексія Гончарука із заступником голови НБУ Катериною Рожковою та міністром фінансів Оксаною Маркаровою перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським. Про це у четвер, 16 січня, сказала представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк, повідомляє Укрінформ.

 

"Зазначені аудіозаписи мають неабиякий великий резонанс у суспільстві. Але на сьогодні, станом на зараз, відсутня будь-яка інформація щодо достовірності та цілісності цієї інформації. Ми, група народних депутатів, звернулися до Служби безпеки України сьогодні для того, щоб вони організували всебічне дослідження для того, щоб встановити, по-перше, джерела походження такої інформації, по-друге – цілісність такої інформації, чи немає ознак монтажу чи втручання до звукової інформації", – сказала Шуляк.

 

Депутат додала, що найголовнішим є встановити законність отримання цієї інформації.

 

За словами Шуляк, існує три шляхи, як ця інформація може бути отримана, якщо вона є достовірною.

 

"По-перше, вона могла б бути отримана в рамках кримінального розслідування, якого, як ми знаємо, немає. По-друге – в рамках контррозвідувальної діяльності. Про таку діяльність нам невідомо. І третє, найбільш неприємне, така інформація може бути достовірною, якщо вона була отримана незаконним способом при встановленні технічних засобів у приміщенні високопосадовців, де проводяться наради", – зазначила Шуляк.

 

Як додала представник уряду у ВР, народні депутати просять СБУ провести розслідування і поінформувати депутатів про його результати.

 

Нагадаємо, раніше у ЗМІ почало ширитися повідомлення, що Гончарук начебто написав заяву про звільнення. Інформація про це з’явилася в Telegram-каналі "Легітимний", автор якого посилається на джерело в Офісі президента.

 

Також,було опубліковано прослушку начебто з наради Гончарука. В опублікованих записах голоси схожі на голоси Гончарука, заступниці голови Нацбанку Катерини Рожкової та міністерки фінансів Оксани Маркарової про курс гривні та економічні питання перед зустріччю з президентом Володимиром Зеленським. На аудіозаписі людина з голосом, схожим на Гончарука, говорить про те, що у президента дуже примітивне розуміння економічних процесів, та що сам Гончарук «повний профан в економіці».

 

Згодом у Кабміні заперечили інформацію про нібито відставку Гончарука. Також в уряді повідомили, що не мають інформації щодо справжності жодного запису. 16 січня прем’єр-міністр Олексій Гончарук відреагував на оприлюднені в мережі аудіозаписи нібито зі своєї наради, де йшлося про курс гривні та економічні питання. Зокрема, він зазначив, що "із самого початку проти команди Президента й Уряду працюють багато людей, яким хотілось, щоб нам нічого не вдалося". 

 

Крім того, в УДО повідомили, що інформація про прослуховування Управлінням державної охорони наради за участі прем’єр-міністра України Олексія Гончарука не є правдивою.