Нардеп назвала 15 країн НАТО, які лікували важкопоранених бійців АТО

10 Вересня 2015, 13:55

15 країн-членів НАТО, а також Грузія приймали для лікування важкопоранених бійців АТО. Про це повідомилв народний депутат фракції БПП та голова

комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

За її словами, низка військових ще продовжують лікування за кордоном, але більшість постраждалих уже повернулися до України.

Найбільше поранених прийняли на лікування за програмою НАТО у Польщі – 87 осіб. Ще 46 солдатів пройшли лікування в Німеччині. У Литві та Латвії – по 32 бійця, у США та Болгарії – по12 поранених.

Допомогу українським бійцям надавали в Румунії – 21 особа, в Угорщині – 18 осіб, в Естонії – 10 осіб, у Словаччині – дев’ять осіб, Хорватії та Грузії – по вісім осіб. Ветерани АТО також отримали медичну допомогу в Греції (сім бійців), Франції (один боєць), Словенії (чотири бійця) і Англії (два бійця).

«Перебування і лікування наших поранених за кордоном стало можливим завдяки активній роботі створеного в Україні військово-цивільного медичного штабу, який очолює заступник міністра оборони Юрій Гусєв. Штаб об’єднує зусилля медичних департаментів всіх силових і військових міністерств, штаб-квартири НАТО, місії України в НАТО і роботу її координатора Єгора Божка, а також посольств України у вище зазначених країнах», – зазначила Богомолець.

За її словами, лікування оплачують уряди приймаючих країн, однак кошти на перельоти бійців виділюють приватні особи, оскільки така можливість не передбачена ані у бюджетах приймаючих країн, ані в українському.

Як повідомлялося, за словами Богомолець, завдяки ДНК-експертизі встановлено особи понад 400 загиблих під час АТО.