Нардеп Лещенко купив квартиру за 7,5 млн грн. Реакція соцмереж

7 Вересня 2016, 11:37

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру в центрі Києва на вул. Івана Франка, 11 загальною площею 192 кв. м за 7 млн 550 тис. грн. Про це сам Лещенко розповів у коментарі "Українській правді".

При цьому нардеп зазначив, що не всі кошти є його власними. За його словами, половина суми – це позика від засновника "Української правди" Олени Притули терміном на 10 років. Ще частина коштів – його заощадження як колишнього співвласника ресурсу "Українська правда", а решта – гроші його дівчини, відомого DJ Анастасії Топольської, яку він обіцяє вказати у своїй декларації за 2016 рік.

При цьому Топольська у Facebook пояснила, що співвласницею квартири не змогла стати, тому що досі не розлучена, хоча з чоловіком не живе вже 7 років.

Адвокат Олексій Шевчук оприлюднив договір купівлі-продажу, акцентувавши прицьому, що Лещенко є власником рахунку в російському "Сбербанку", звідки спочатку мав намір оплатити квартиру, але потім змінив цей пункт на "БТА Банк". Також у договорі зазначено, що Лещенко є власником усіх коштів, а не частини, як писав нардеп.

"Лещенко Сергій Анатолійович (покупець) довів до відома директора ТОВ "Компанія з управління активами "Промислові інвестиції" Паршакова Олександра Євгеновича, що на момент підписання цього договору він у шлюбі не перебуває і ні з ким не проживає однією сім'єю без укладення шлюбу, а грошові кошти, витрачені на купівлю квартири, є його особистою власністю", – зазначено в договорі.

У Facebook Лещенко пише, що зі "Сбербанку" було здійснено тільки один платіж – на рахунок Пенсійного фонду, комісія з якого склала 10 грн.

Деякі відомі користувачі соцмереж почали звинувачувати Лещенка в корупції, наголошуючи на тому, що він позиціонує себе борцем із цим явищем.

Також свою думку висловила вдова засновника "Української правди" Мирослава Гонгадзе.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко закликав Лещенка оприлюднити умови, на яких він отримав позику в Олени Притули.

Водночас, частина соратників Сергія Лещенка виступила на його захист, наголошуючи, що нардеп відкрито заявив про дорогу покупку, зареєстрував її на себе. Дехто вважає хвилю негативу в бік Лещенка кампанією з його дискредитації.