Нардеп Юрченко заявив у суді, що грошей не брав і не просив

21 Вересня 2020, 18:48

Народний депутат Олександр Юрченко заявив, що не має стосунку до корупційного злочину, який йому інкримінує Національне антикорупційне бюро. Про це він сказав у понеділок, 21 вересня, у Вищому антикорупційному суді, який обирає йому запобіжний захід.

 

“Жодного відношення до того, що подається у матеріалах досудового розслідування, я не маю. Ніякі кошти я не брав, нікого до надання мені якихось коштів я не підбурював, про що свідчать і підтверджують ті обшуки, які у мене були проведені абсолютно у всіх місцях. Нічого органи досудового розслідування не знайшли”, – сказав депутат.

 

На його думку, ситуація з нібито наданням йому неправомірної вигоди за внесення поправок до закону виникла через те, що в країні багато років не вирішується проблема поводження з побутовими відходами і немає профільного законодавства. У цьому, як стверджує Юрченко, зацікавлені різні групи впливу, які “не сплачуючи коштів державі і отримують надприбутки”.

 

“У попередні скликання парламенту ці групи впливу були зацікавлені, щоб закон не виходив у зал. Цього разу, коли законодавство вийшло на друге читання, почали робити провокації і чинити тиск через ЗМІ”, – заявив парламентарій.

Під час судового засідання прокурор САП висловив клопотання про обрання Юрченку запобіжного заходу у вигляді арешту з можливістю внесення застави у розмірі 6,5 млн грн.

 

Водночас захист депутата заявив, що повідомлення йому про підозру грунтується на недопустимих доказах, а тому обирати запобіжний захід не можна.

 

Нагадаємо, Юрченка підозрюють у одержанні неправомірної вигоди у великому розмірі, а також у підбуренні до надання неправомірної вигоди службовій особі, вчиненому повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 368, ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України).

 

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури клопотатимуть у Вищому антикорупційному суді про арешт Юрченка з можливістю внесення 6,5 млн грн застави.

 

Крім того, Юрченка виключили з фракції "«Слуга народу".